Ena izmed točk dnevnega reda je bila tudi zamenjava člana upravnega odbora, kajti dolgoletni član upravnega odbora tovariš Sandi Erjavec je zaradi osebnih razlogov odstopil. Na njegovo mesto je bil soglasno potrjen tovariš Aleš Tomažin.
Pred zadnjo točko dnevnega reda je bila še točka podelitev priznanj za dolgoletno članstvo v PGD Muljava. Naj omenim naslednje dobitnike. Za častitljivo 70 letno delovanje in članstvo v društvu je značko dobil tovariš Ciril Jurčič. Za 30 letno delovanje so priznanje prejeli Janez Drobnič, Vodopivec Marko, Podržaj Monika, Lampret Marjan, Šinkovec Anton in pa za 10 letno delovanje Jordan Matjaž, Verbič Borut, Erjavec Gašper, Drobnič Matej, Čandek Jože in Čandek Milan.
Vsem dobitnikom iskrene čestitke.
Ob koncu smo muljavski gasilci poskrbeli še za skromno pogostitev.
Z gasilskim pozdravom NA POMOČ!
(Za blog "Muljavska gospa" zapisal Aleš Tomažin.)
3 komentarji:
odličen prispevek, da imajo na Muljavi še vedno tovariše, pa nisem vedela. Glede na to, da je prispevek nastal izpod prstov Tomažina, je čist možno, k je naučeni levičar.
Spoštovana, samo da ti razložim zakaj tovariš. To nima veze z bivšim sistemom in levičarstvom. Gasilci se naslajavljamo z tovariši in ne gospodi v znak medsebojnega spoštovanja in pomoči tako imenovanega tovarištva in to ne samo na Muljavi ampak v celi Sloveniji in to je zapisano celo v statutu društev in Gasilske zveze Slovenije. Med drugim pozna besedo tovariš tudi angleški jezik (comrade), nemščina (Kamerad). Tudi naši prijatelji gasilci iz pobratene občine iz Nemčije se naslavljajo z Kamerad in ne z Herr. Toliko o besedi tovariš.
Pa lep dan še naprej.
Tovarištvo je zelo dober in primeren izraz saj označuje poseben odnos v določeni skupini, kjer je vsak enakovreden in pazi drug na drugega.
Na žalost pa je res tudi to,da je prejšnji sistem dal veliko negativno podobo temu nazivu, kot tudi rdeči barvi, srpu, kladivu, zvezdi...
V krščanstvu praznujemo tudi praznike, kjer so imenovani tovariši: primer sveti Kancijan in tovariši...
Objavite komentar